Taśmy

Kleje

Nakładki Bumpon™

Taśmy

Taśmy VHB™ (Very High Bond) to grupa taśm dwustronnie klejących o dużej sile wiązania, które mogą być alternatywą dla połączeń mechanicznych, takich jak śruby, nity lub wkręty.
Taśmy maskujące 3M wykorzystywane są do ochrony powierzchni, które nie są przeznaczone do malowania. 3M dostarczy Ci taśmy w kształcie i rozmiarze idealnie pasującym do chronionej powierzchni.
Taśmy ochronne. Chemiczna lub mechaniczna obróbka wymaga ochrony pewnych powierzchni. Tę ochronę zapewnić Ci mogą taśmy takie jak: papierowa, aluminiowa, ołowiowa, poliestrowa, polietylenowa, Teflon™, Kapton™, które mogą być wycinane w dowolne kształty, idealnie pasujące do chronionego przedmiotu.
Taśmy znakujące. W nowoczesnym świecie szybkie i łatwe rozróżnianie produktów jest koniecznością, stąd częste użycie kolorowych oznaczeń. Kolorowe samoprzylepne taśmy papierowe, winylowe i poliestrowe wykorzystywane są w tym właśnie celu, do wielu operacji przy produkcji przemysłowej.
Taśmy dekoracyjne. Wymogi rynku zmuszają projektantów do coraz większego zindywidualizowania wyrobów poprzez wykorzystanie atrakcyjniejszych i estetyczniejszych rozwiązań. Złote i srebrne taśmy poliestrowe, jak również z innych tworzyw w szerokiej gamie szerokości, doskonale nadają się do tego celu.
Mocowanie rozłączne.Poszukiwania łatwych mocowań rozłącznych mających zastąpić mechaniczne systemy wymagające wcześniejszych przygotowań doprowadziły do wynalezienia mocowań typu Scotchmate™ i Dual Lock. Odpowiedni kształt i rozmiar dobierany do wymagań każdej aplikacji (odporność na rozrywanie lub poślizg).
Trwałe połączenie twardych materiałów może napotkać pewne problemy związane głównie z brakiem gładkości. Brak gładkości przestaje być problemem w przypadku użycia dwustronnych piankowych taśm samoprzylepnych produkowanych przez 3M, dzięki ich grubości i zdolności do przystosowania się do każdej powierzchni. Ten rodzaj taśm wykorzystywany jest w wielu gałęziach przemysłu (meblarskim, materiałowym, artykułach gospodarstwa domowego).
Trwałe połączenie materiałów elastycznych z uwagi na ich giętkość wymaga zastosowania miękkich, dających się łątwo kształtować taśm. Te wymagania mogą być z łatwością zrealizowane dzięki wykorzystaniu taśm dwustronnie klejących oraz transferowych produkowanych przez 3M na zamówienie, aby optymalnie wykorzystać powierzchnię montażową.
Połączenia o najwyższej wytrzymałośći. Do montażu o najwyższej wytrzymałości, przy jednoczesnej eliminacji problemów związanych z tradycyjnymi metodami dotyczącymi głównie sposobów aplikacji (gwintowanie frezowanie, wiercenie dziur...) oraz jakości połączeń (deformacja, korozja, trwałość) wynaleziono akryliczne taśmy akrylowe typu VHB™ charakteryzujące się doskonałą przyczepnością, wiskoelastycznością i własnościami uszczelniającymi. Znalazły one zastosowanie w większości dziedzin przemysłu (elektronice, przemyśle metalowym, tworzyw sztucznych, transportowym) w rozmiarach i kształtach dostosowanych do wymogów konkretnych aplikacji.
Zabezpieczenie. Poszukiwanie sposobów ochrony przed hałasem (wibracje, wstrząsy...) lub wyeliminowania poślizgu (antypoślizgowe podstawki) znalazły swoje całkowite rozwiązanie w samoprzylepnych poliuretanowych materiałach produkowanych przez 3M. Możliwe jest dopasowanie wymiarów i kształtu do koncepcji projektu wyrobu finalnego.
Materiały samoprzylepne. Współcześnie, wykorzystanie szerokiej gamy materiałów w wersji samoprzylepnej takich jak np. papier, tkaniny, guma, plastik, pianka, metal itp. stało się koniecznością, w sytuacji gdy decydującym jest czas i potrzeba łatwego mocowania elementów. Dzięki technologii 3M wszystkie nasze zestawy taśm samoprzylepnych, transferowych i piankowych mogą być zastosowane do wykonania samoprzylepnego materiału poprzez laminowanie.

Kleje | Góra

Klej 3M SprayMount jest najlepszym rozwiązaniem dla zastosowań w studiach plastycznych. Zapewnia on trwałe i mocne połączenie, pozostawiając w razie potrzeby pewien czas dla ewentualnej zmiany położenia klejonego obiektu. Klej SprayMount jest przezroczysty, nie plamiący, oraz nie powoduje marszczenia powierzchni, a także nie kruszy się wraz z upłuwem czasu.
Klej ReMount to klej do prac artystycznych ReMount umożliwia szybkie i wielokrotne repozycjonowanie. Jego działanie jest podobne do kleju stosowanego w karteczkach samoprzylepnych Post-it. Materiały pokryte klejem ReMount są w sposób stabilny zamocowane, gdy znajdują się na miejscu. Jednak można je bardzo łatwo zdjąć i przykleić w innych dowolnie wybranych miejscach. Przejrzysty, nie plamiący i nie powodujący marszczenia - klej ReMount jest odpowiedni do przyklejania lekkich materiałów, takich jak papier, tektura lub tkaniny - do wielu gładkich powierzchni.
Klej 3M PhotoMount jest wysokiej jakości klejem w aerozolu, przeznaczonym specjalnie do trwałego mocowania zdjęć, odbitek i ilustracji. Klej PhotoMount zapewnia mocne połączenie, jest przezroczysty i łatwy w użyciu. Nie powoduje odbarwiania odbitek i nie przebija przez podłoże. Schnie powoli, co umożliwia dokładne ustalenie położenia przedmiotu przed ostatecznym związaniem.
Klej 3M DisplayMount jest uniwersalnym klejem w aerozolu stosowanym do prac przy stoiskach wystawowych, dla pracowni graficznych i teatralnych, ekspozycji oraz innych miejsc, gdzie niezbędny jest mocny klej. Stanowi idealne rozwiązanie do łączenia większości materiałów porowatych i gładkich, takich jak tworzywa sztuczne, tkaniny, folie metalowe, pianki, papier, płyty, wykładziny dywanowe i gumy. Klej DisplayMount jest przezroczysty, schnie szybko i nie powoduje plamienia nawet w przypadku najlżejszych materiałów.
3M™ Jet-Weld™ jest reaktywnym klejem poliuretanowym, jednoskładnikowym. Charakteryzuje się duża siłą działania i elastycznością, szybkim wiązaniem klejonych powierzchni oraz łatwością czyszczenia.
3M™ Scotch-Weld™ Cyjanoakrylaty jest bezbarwnym klejem jednoskładnikowym. Charakteryzuje się szybkim wiązaniem klejonych powierzchni i dużą siłą łączenia.
3M™ Scotch-Weld™ to rodzina klejów strukturalnych. Łączą one różne materiały zapewniając uszczelnienie. Dzięki zwiększonej sile wiązania pozwalają na użycie lżejszych materiałów. Kleją duże powierzchnie zmniejszając naprężenia miejscowe. Zapewniają izolację galwaniczną zapobiegając korozji elektromechanicznej.

Nakładki Bumpon™ | Góra

SJ-5382
Przezroczysta
wysokość: 1,9 mm
średnica: 6,4 mm
SJ-5302
Przezroczysta
wysokość: 2,2 mm
średnica: 7,9 mm
SJ-5378
Przezroczysta
wysokość: 3,3 mm
średnica: 10,2 mm
SJ-5306
Przezroczysta
wysokość: 3,8 mm
średnica: 9,5 mm
SJ-5303
Przezroczysta
wysokość: 5,0 mm
średnica: 11,1 mm
SJ-5312
Przezroczysta
wysokość: 3,5 mm
średnica: 12,7 mm
SJ-5077
Czarna
wysokość: 4,0 mm
średnica: 19,0 mm
SJ-5009
Czarna, biała, szara, brązowa
wysokość: 13,2 mm
średnica: 20,6 mm
SJ-5003
Czarna, biała, szara, brązowa
wysokość: 5,0 mm
średnica: 11,1 mm
SJ-5027
Czarna, biała, szara, brązowa
wysokość: 7,9 mm
średnica: 16,0 mm
SJ-5017
Czarna, biała, szara, brązowa
wysokość: 9,6 mm
średnica: 19,0 mm
SJ-5009
Czarna, biała, szara, brązowa
wysokość: 10,1 mm
średnica: 22,3 mm
SJ-5076
Czarna
wysokość: 2,8 mm
średnica: 8,0 mm
SJ-5012
Czarna, biała, szara, brązowa
wysokość: 3,5 mm
średnica: 12,7 mm
SJ-5744
Czarna
wysokość: 4,0 mm
średnica: 19,0 mm
SJ-5780
Czarna
wysokość: 5,5 mm
średnica: 20,0 mm
SJ-5007
Czarna
wysokość: 2,5 mm
średnica: 10,2 mm
SJ-5008
Czarna, biała, szara, brązowa
wysokość: 3,1 mm
średnica: 12,7 mm
SJ-5018
Czarna, biała, szara, brązowa
wysokość: 5,8 mm
średnica: 12,7 mm
SJ-5023
Czarna, biała, szara, brązowa
wysokość: 7,6 mm
średnica: 20,6 mm
SJ-5705
Czarna
wysokość: 6,1 mm
średnica: 31,7 mm
SJ-5510
Czarna, biała, szara, brązowa
wysokość: 3,8 mm
średnica: 12,7 mm
długość: 15.2 m

Góra